Plamki żółtej

W plamce żółtej występuje największe zagęszczenie czopków, komórek nerwowych odpowiedzialnych za wrażliwość na światło. Dotychczas, był to obszar którego nie można było laserować. Wprowadzenie na rynek medyczny nowej technologii jaką są mikropulsy umożliwiło wykonywanie zabiegów w okolicy plamki.

Zdjęcia wykonane u pacjentki z obrzękiem plamki. Stan początkowy – październik 2013, końcowy czerwiec 2014. Leczenie – laseroterapia laserem żółtym.

Laser żółty to jeden z najnowszych systemów laserowych wykorzystujący falę długości 577nm do stosowania w leczeniu schorzeń okulistycznych takich jak:

W laserze  wykorzystano poniższe nowatorskie technologie:

  • długość fali 577nm -z dotychczasowych badań wynika, że zastosowanie w laserach okulistycznych światła o tej długości fali jest optymalne dla zabiegów fotokoagulacji siatkówki. Najwyższa absorbcja w oxyhemoglobinie pozwala uzyskiwać efekt terapeutyczny porównywalny z laserami o innej długości fali przy użyciu dużo mniejszej energii. Przekłada się to na : zwiększenie bezpieczeństwa, zmniejszenie ryzyka powikłań, zmniejszenie dyskomfortu pacjenta.
  • możliwość pracy w trybie mikropulsów. Technika aplikacji mająca na celu maksymalną ochronę tkanki w czasie zabiegu. Zastosowanie mikropulsów pozwala na dostarczenie w obszar zabiegowy mniejszej ilości energii i umożliwia schłodzenie tkanki pomiędzy każdym z impulsów. Taka technika laserowania daje możliwość powtórnego wykonania zabiegu w tym samym miejscu (co jest niewykonalne bez mikropulsów).Technika użycia mikropulsów pozwala również z powodzeniem wykorzystać laser w zabiegach MLT (MicroPulse Laser Trabeculoplasty) – niezbędnego do leczenia pacjentów chorujących na jaskrę (laserowanie trabeculum wąskiego kąta przesączania).
  • tryb leczenia PATTERNS – naświetlanie siatkówki nie jednym impusem lecz wiązką impulsów ułożonych w różne kształty (matryce) w zależności od zastosowania. Ta technologia pozwala ogromnie skrócić czas trwania sesji laserowej.
  • unikalną funkcją lasera jest połączenie Mikropulsów z Multi Spot (Patterns)- do dzisiaj możliwość jednoczesnego korzystania z tych dwóch funkcji osiągnęła w laserze żółtym.
  • Reasumując – laser świetnie sprawdza się podczas laserowania chorób siatkówki tj odwarstwienie siatkówki z dodatkową możliwością wykonywania zabiegów w okolicy plamki (obszaru, gdzie do tej pory laserowanie było niedopuszczalne – dotychczasowe rozwiązania techniczne powodowały trwałe uszkodzenia siatkówki). 

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu