Z aplikacją soczewek kontaktowych

Zanim zdecydują się Państwo na zakup soczewek kontaktowych, konieczne jest badanie okulistyczne. Lekarz okulista ustala stan zdrowia oczu oraz określa potrzebną optymalną korekcję. Jeżeli po przeprowadzonej rozmowie tzw. wywiadzie, specjalista podejmie decyzję, iż nie widzi przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych dobierze je w odpowiednich parametrach (moc szkieł kontaktowych może się ona różnić od korekcji okularowej). Następnie okulista nałoży soczewki i sprawdzi czy są one odpowiednio dobrane. Kolejnym etapem jest nauka zdejmowania i nakładania oraz pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Wizyty kontrolne. Pierwsza wizyta kontrolna odbywa się po 2 tygodniach od dnia nałożenia soczewek. Kolejne – co pół roku lub co rok. Decyzję o częstotliwości podejmuje lekarz okulista, a uzależnione jest to od indywidualnych predyspozycji zdrowotnych pacjenta. W przypadku zmiany jakości widzenia, odczuwania dolegliwości ocznych wskazany jest niezwłoczny kontakt z okulistą. Pragniemy uczulić na fakt, iż soczewki różnią się między sobą parametrami np. promieniem krzywizny, średnicą, współczynnikiem Dk/t, materiałem.

UWAGA !!! Nie można kupić soczewek znając tylko moc i promień krzywizny. Soczewka jednego rodzaju nawet o tej samej mocy i tym samym promieniu krzywizny, a wykonana z innego materiału może doprowadzić do uszkodzenia rogówki.

W naszych gabinetach okulistycznych dobieramy soczewki różnego rodzaju – miękkie, twarde, soczewki jednodniowe i o dłuższym terminie noszenia. Dobieramy soczewki do każdej wady wzroku. Soczewkami kontaktowymi możemy skorygować tzw. wady plusowe, minusowe, astygmatyzm (cylindry) oraz stożek rogówki. Dla osób po 40 roku życia, które nie widzą dobrze z daleka oraz trudność sprawia im czytanie, proponujemy soczewki multifokalne (progresywne).

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu