Po 40 roku życia

Z wiekiem mięśnie gałek ocznych tracą zdolność do akomodacji i pojawiają się problemy z ostrością widzenia. Prawidłowa refrakcja zostaje zaburzona, obraz staje się niewyraźny i mało kontrastowy. Szkła progresywne Varilux Digitime są polecane dla prezbiopów (osoby po 40 roku życia potrzebujące okularów do czytania), którzy często pracują przy komputerze lub też innych urządzeniach cyfrowych. Soczewki Varilux Digitime gwarantują wyraźne widzenie bliży, dali i odległości pośrednich. Szkła dobierane są indywidualnie pod względem odległości oczu od ekranu urządzenia z którego korzystasz. Są odpowiednio dopasowane do współczesnego życia i częstotliwości korzystania z urządzeń mobilnych. Pozwalają również na zachowanie naturalnej pozycji ciała podczas pracy przy komputerze. To świetne rozwiązanie dla osób po 40 roku życia,  jako „okulary do komputera”.
Soczewki Varilux Digitime chociaż zaprojektowane dla użytkowników urządzeń cyfrowych doskonale nadają się również do innych bliskich i pośrednich działań takich jak szycie, czytanie, gotowanie i innych czynności wymagających precyzji. Natomiast nie mogą być wykorzystane do działań wymagających widzenie do dali takich jak  np. jazda samochodem.
Dodatkowo szkła Varilux Digitime są dostępne z wyjątkową powłoką antyrefleksyjną Crizal Prevencia, która zapewnia najwyższą ochronę Twoich oczu przed szkodliwym promieniowaniem światła niebiesko-fioletowym emitowanym przez wszystkie ekrany cyfrowe, poprawę kontrastu oraz eliminację odblasków. Soczewki Varilux Digitime są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.