Okulary progresywne

stopka 750x278

 

Czym są okulary progresywne? Najprościej mówiąc, to nowoczesne rozwiązanie problemu korekcji wzroku przeznaczone dla osób na co dzień korzystających z dwóch par okularów (jedna służy do czytania, druga do dali). Ponieważ posiadają one kilka obszarów korekcyjnych, pozwalają na wyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach. To rozwiązanie przeznaczone zdecydowanie dla wszystkich tych, którzy chcą pożegnać się z kilkoma parami okularów. Korzystanie z jednej pary okularów progresywnych jest nie tylko bardziej komfortowe, lecz także minimalizuje np. szansę ich zagubienia. KONIEC z szukaniem okularów do czytania. W jednej parze okularów dobrze widać nadjeżdżający autobus, ekran monitora, GPS w samochodzie czy można bez problemu przeczytać skład produktu.

okulary progresywne

Należy jednak pamiętać, że nawet najdoskonalsze szkła progresywne nie są w stanie zapewnić dobrego widzenia, jeżeli nie są prawidłowo dobrane. W naszych salonach korzystamy z najnowocześniejszych przyrządów i urządzeń wspomagających dobór szkieł progresywnych. Jednym z takich narzędzi jest Visioffice – zaawansowany system wideocentracji. Visioffice jest pierwszym systemem pozwalającym na dynamiczny pomiar oka w technologii 3D, która pozwala uzyskać, z niezwykłą dokładnością, każdy możliwy parametr wymagany dla szkieł okularowych.

W salonach MEGA-LENS oferujemy szeroką gamę szkieł progresywnych Varilux od ekonomicznych po najnowsze technologie.

Zanim zakupisz okulary udaj się do okulisty.

To właśnie specjalista powinien zadecydować o tym, jakich okularów potrzebuje pacjent. Okulista za pomocą specjalnych urządzeń, jest w stanie zbadać wzrok każdego pacjenta i określić stopień rozwoju choroby. W zależności od wyników, zalecić może on nie tylko okulary, lecz także wypisać receptę na leki.

 

 

 

DO BLIŻY I ODLEGŁOŚCI POŚREDNICH

 

Soczewki okularowe ( potocznie zwane szkłami okularowymi) do bliży i odległości pośrednich zostały stworzone z myślą o ludziach potrzebujących doskonałej korekcji wzroku w pomieszczeniach, w których pracują. Zaprojektowane zgodnie z najnowszą wiedzą z dziedziny ergonomii doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane jest ostre widzenie w bliży i w dystansach pośrednich. Szkła te zapewniają naturalne i komfortowe widzenie, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Stosuje się je również u posiadaczy soczewek progresywnych, potrzebujących komfortu patrzenia w widzeniu pośrednim ,np. architekt, dentysta, fryzjer lub księgowy.